Interpals a Postcrossing

5. srpna 2014 v 11:47 | Hermione |  Postcrossing
Ahoj!
Dneska bych vám chtěla ukázat stránky, které teďko dost často navštěvuju. Ráda se totiž seznamuju s lidma z ostatních zemí a baví mě si s nimi psát a hlavně si při tom procvičím angličtinu. :)

Interpals
Tuhle stránku už znám celkem dlouho.
Normálně se tam zaregistrujete, přidáte pár fotek, napíšete jestli hledáte kamarády nebo třeba někoho na jazykovou výměnu nebo klasické dopisování. Potom si ještě na profil doplníte pár věcí o sobě, záleží jenom na vás, co napíšete a jazyky, kterýma mluvíte nebo které se učíte.
Potom si můžete vyhledat lidi ze zemí, které vás zajímají a kam byste se chtěli jednou podívat, nebo lidi z Anglie, Francie nebo z jiných zemí, záleží na tom, jaký jazyk se učíte a pak se prostě procvičujete tím, že si s nimi píšete.
Já jsem se třeba od jednoho kluka z Ameriky dozvěděla spoustu stránek na učení norštiny, takže je to super.
Taky se mi občas stane, že někdo napíše prostě jenom "Hi, how are you?" a já si s ním mám začít psát. Dříve jsem na takové zprávy odpovídala, ale teď už asi nebudu, protože pak nevím, o čem si s těmi lidmi psát. Jsem ráda, když mi někdo napíše i něco o sobě.
http://www.interpals.net
Postcrossing
Na tuhle stránku mě přivedla kamarádka z online Bradavic, když jsme měli v sobotu sraz v Plzni.
Strašně se mi to líbí, protože je to o posílání klasické pošty a tu já mám mnohem radši než tu elektronickou.
Jde o to, že se zaregistrujete, napíšete svou adresu a tím jste přidáni do systému. Potom jenom kliknete na "Send a postcard" a dostanete úplně náhodnou adresu, na kterou máte poslat pohled. K adrese dostanete ještě identifikační číslo té pohlednice, které tam musíte napsat, aby ho pak mohla osoba, co dostane pohled, zaregistrovat. Ten pohled zaregistruje, až když jí přijde a vy jste tím automaticky zařazeni to toho losování adres, takže vám přijde pohled.
Zkráceně je to tak, že když pohled dorazí na místo určení, je 99% šance, že ho dostanete taky. Nedostanete ho jenom, když se ztratí někde po cestě, což se může taky stát.
Tahle stránka se mi líbí asi víc než Interpals, ale musíte počkat než pohled dorazí k někomu a pak zase k vám. Myslím, že čekání na první pohled bude nejhorší.
Já jsem svůj první pohled poslala včera do Ruska a dneska budu posílat do Německa.
http://www.postcrossing.com

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limonáda . • Blowme.blog.cz Limonáda . • Blowme.blog.cz | Web | 5. srpna 2014 v 11:56 | Reagovat

Tak o takových stránkách jsem vůbec nevěděla :))

2 Vall Vall | Web | 8. srpna 2014 v 22:51 | Reagovat

Skvělý článek, moc se mi líbí.
Stránky vůbec neznám, ale vypadají zajímavě. Až bude více času, juknu na ně :)

3 Veru Veru | 10. srpna 2014 v 14:35 | Reagovat

Moc zajímavé stránky. Hlavně ta druhá - přemýšlím, že bych to taky mohla zkusit, protože strašně ráda píšu dopisy a pohledy, ale raději svým kamarádkám a kamarádům když jsem někde na dovolené nebo
na prázdninách někomu ze třídy/školy/skauta. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama