Únor 2015

Vločkové sušenky

24. února 2015 v 18:27 | Hermione |  Návody
Ahoj, ahoj!:)
Poslední dobou nebylo moc času, ale teď mám prázdniny, takže se můžu vrhnout zpět k blogu. Vlastně jsem ani neměla nápady na články, ale teď nedávno jsem zase pekla, takže sem přidám recept. Jednou jsem tady asi mluvila o stránce www.hogwarts.cz a tam jsem se přihlásila na kouzelnické kulinářství, takže budu možná recepty přidávat častěji. :D

Nové botky

11. února 2015 v 21:33 | Hermione |  Fashion
Ahoj! :)
Protože moc nemám čas, je toho zase spousta, tak přidám jenom krátký článeček.:/
Navíc ani nevím, o čem bych měla psát, ale tady něco je.:)
Na www.bata.cz jsem si objednala nové kozačky, protože ty staré se mi trochu rozpáraly a takové vyšší semišky už byly nic moc. Tyhle jsou hrozně pohodlné a mají super podrážku, která nebude (snad) klouzat, takže pro mě jsou jako dělané. :D
A jak se líbí vám? :)
Bohužel jsem tu botu našla jenom bílou a já mám černé a už se mi to nechtělo fotit :( :D

Jak to jde

8. února 2015 v 20:51 | Hermione |  bla bla bla
Ahoj! Tak opět není moc o čem psát. Asi to bude nějaká směska toho, co se dělo za poslední dny. :D
No tak můžu začít s tím, že jsem v pátek byla v tanečních, ale ještě jsme netancovali, byla to taková informační hodina, kde nám řekli co a jak. Ale docela se na ty taneční těším a jsem zvědavá. :)
Upekla jsem konečně jeden dort, na který jsem se chystala a našla jsem ho u Janii, ale nevypadá moc dobře, takže ho ani fotit nebudu, ale chutnal dobře. :D Recept najdete TADY.:)
Taky jsem koukala na biatlon. Zase. :D Dneska jsem stihla jenom stíhačku žen, jede se to v Novém Městě na Moravě a asi nejlépe si vedla Gabriela Soukalová, chvíli byla i ve vedení a to startovala na 21. místě. Ale i ostatní byly super. :)
Pak jsme jeli na běžky a kvůli tomu jsem teď celá unavená a to se ještě chci podívat na ZSV a vaše blogy, tak uvidím. :D
Mám teď novou penpalku z Ameriky a už mi prý poslala odpověď na dopis, co jsem jí poslala, tak ho sem pak můžu dát. :) Jinak nemám absolutně žádnou inspiraci na psaní, ale snad něco přijde. :)
Písničku týdne jsem vybrala takhle, protože jsme jí poslouchaly na Silvestra a prostě byla sranda a já si to vždycky připomenu, když jí poslouchám. Navíc jsme s kamarádkama zjistily, že se na ní dá tancovat letkis (jestli se to tak píše). :D

Právě čtu: Hra o trůny

4. února 2015 v 21:13 | Hermione |  Recenze
Zdravím! :)
Dneska bych chtěla napsat o knížce, kterou právě čtu. Dostala jsem jí od Ježíška ještě společně s Papírovými městy a Pánem prstenů: Návrat krále a musím říct, že se mi z nich zatím líbí nejvíc, je to Hra o trůny-1. díl.
Z těch knížek, co jsem dostala se mi líbí nejvíc asi hlavně proto, že je fantasy. Papírová města jsou fajn, ale začínám zjišťovat, že tenhle žánr není nic pro mě. Možná si říkáte, že Pán prstenů je fantasy, ale ten má tu nevýhodu v tom, že se čte tak nějak obtížněji. Je to samozřejmě super knížka, ale Hra o trůny se mi zdá lepší.:)
Teď něco k ději. Musím vás upozornit, že jsem to neviděla a čtu to od pondělka, takže jsem zatím teprve na 150. stránce, ale pokusím se přiblížit to podle toho, co jsem slyšela. Takže asi takhle: Děj se odehrává v zemi, která je rozdělená na sedm království, ale všechny jsou podřízené jednomu králi, který sedí na kamenném trůnu. Různé rody, co žijí v Západozemi (to je ta země :D) bojují o místo na kamenném trůnu a to je asi tak všechno, co vám k tomu můžu říct.
Zatím z toho taky nejsem moc moudrá, protože se to teprve rozjíždí. :D
Ale čte se to fakt bezvadně, takže pokud máte rádi fantasy literaturu, tak vám to můžu doporučit.
Dneska jsem to četla při němčině, úplně jsem se začetla a když pak skončila hodina a my jsme šli do jiné třídy a já tak šla po chodbě, tak mi přišlo hrozně divné, že nejsem v Zimohradu a místo Starkových kolem mě chodí normální lidé a místo Jona Sněha vedle mě stojí moje nejlepší kamarádka. :D
Taková poznámka pro slabší povahy: je to fakt dost drsný občas! :D

Má Memory jar na rok 2015 :)

1. února 2015 v 18:47 | Hermione |  Ostatní
Ahoj!:)
Tak jsem procházela blogy a našla jsem úplně super věc! :)
Je to Memory jar, já jsem o ní předtím vůbec neslyšela, ale strašně se mi to zalíbilo. Bohužel už si nepamatuju, kde jsem to viděla, takže pokud autorka tohle bude číst, ať se klidně ozve do komentářů. :)
Já jsem si jí vyrobila ze zavařovací sklenice, která je omotaná krajkou. Nechala jsem si jí z bráchovo svatby, kde tyhle sklenice měli jako vázičky na stolech. Pak jsem si napsala na kus papíru "Memory jar 2015", maličko to ozdobila kolem a papír přilepila na sklenici.
Nic složitého a výsledek je docela pěkný, ne? :)
Teď si budu všechny své zážitky psát na papírky a házet je do téhle sklenice. Potom, až bude začátek roku 2016, plánuji to s nejlepšími kamarádkami probrat a zavzpomínat. :)